Deri Mont Satın Aldım ve Gerçek Deri Mont Satın Alma Rehberi

D

Deri Mont

Deri mont geçmişten günümüze kadar halen trend olarak kullanılmaktadır. Çoğu zaman kombin olarak kullanılsa da soğuğa karşı dayanıklılığı ile de uzun yıllardır mevsim geçiş zamanlarında sık kullanılmaktadır.

Deri montun orijinal olması da tarzınıza ayrı bir hava katacaktır. Suni derilerin aksine daha iyi şekilde üzerinizde şekillenecek ve daha sağlıklı şekilde mont kullanmanıza olanak sağlayacaktır.

Deri Mont Seçimi

Deri montlar; sporcu, motorcu, gündelik vb olarak birçok kategoride sınıflandırılabilir. Her kategorinin kendine ait desen, model ve kesim biçimi vardır. Tarz seçimi yaparken hoşunuza giden ve üzerinize uygun şekilde oturan istediğiniz modelleri tercih edebilirsiniz. Fakat ilk defa deri mont alıyorsanız renginin siyah olmasını tercih etmeniz size yararlı olacaktır. Çünkü siyah deri mont çoğu kıyafet ile uyum sağlamaktadır.

Aynı zamanda klasik tarzdaki deri montların modası daha çok tercih edildiği için uzun yıllar trend olarak kalırlar. En çok tercih edilen modeller spor modeller olmasına rağmen trendleri her yıl değişiklik göstermektedir. Model seçimi yine de kullanıcıların tercihine bağlı olarak değişmektedir.

deri mont
deri mont
deri mont modelleri
deri mont modelleri
erkek deri mont
erkek deri mont
gerçek deri mont
gerçek deri mont
siyah deri mont
siyah deri mont

Deri Montta Beden Seçimi

Çoğu kıyafette olduğu gibi deri mont alırken dikkat edilmesi gereken konulardan biri beden seçimidir. Beden seçerken montun tam üzerinize göre oturmasına dikkat edin. Çok bol ya da çok dar montlardan kaçınmanız hem sizin sağlığınızı korur hem de deri montu daha uzun süre kullanabilmenize olanak sağlar.

Deri Montun Orijinalliği Nasıl Anlaşılır?

Tüketicileri en başta yanıltan konu deri mont fiyat farkıdır.  Suni deri montlar da üzerindeki markalardan ya da yanıltma amacı ile yüksek rakamlara satılmaktadır. Bu durum sizi kesinlikle aldatmamalı iç etiketine ya da diğer özelliklerine bakmanızda fayda vardır.

Derinin kendine has bir kokusu vardır. Suni derilerde plastik ya da ilaç kokusu vardır, çoğu zaman kokuları uçmuş olabilir.

Suni deri ateşe yaklaştırıldığında hızla tutuşur ve yanar. Fakat orijinal derilerde tutuşma yaşanmaz yandığında ise alevlenme yaşanmaz.

Gerçek deride gözenekler bulunur. Suni derilerde ise gözenek bulunmamaktadır. Gerçek derilerin üzerindeki gözenekler sayesinde nefes alır ve terleme ya da bakteri oluşumu gidi durumları en aza indirir.

En iyi Deri Mont Hangi Deriden Yapılır?

Hafifliği ve esnekliği ile deri mont yapımında en çok tercih edilen deri kuzu derisidir. Bunu yanı sıra malak ve dana derisi de sıkça tercih edilen deri türlerindendir.

Deri Montunuzu Uzun Yıllar Giyebilmek İçin İpuçları

Eğer bir deri mont kullanıcısıysanız deri ya da süet koruyucu sprey kullanmanızda fayda vardır. Bu sayede dış etkenlere karşı montunuz korumada olacaktır. Eğer böyle bir koruyucu kullanacaksınız önce derinin bir kısmına uygulayın 10 – 15 dk bekleyin. Eğer herhangi bir reaksiyon gözlenmez ise tümüne uygulayabilirsiniz.

Deri montunuz bir sıvı ile temas ettiğinde kurutma makinası ya da fön makinası ile kesinlikle kurutmayınız. Aksi halde deride kalıcı hasarlara sebep olabilirsiniz. Bunun yerine bir bez yardımı ile silin ve kendi haline kurumaya bırakın.

Eğer orijinal deri mont üzerinde ağır lekeler var ise (mürekkep vb) alkol yardımı ile lekelerden kurtulabilirsiniz. Fakat direk deri üzerine değil önce bir bez üzerine döküp daha sonrasında güç uygulamadan silebilirsiniz.

Orijinal deri montları poşet ya da gamboç içinde saklamayınız. Gerçek deri olduğu için hava alması gereklidir. Aynı zamanda şeklin bozulmaması için geniş bir alanda ve geniş askıda bekletiniz.

Gerçek ve sertifikalı bir deri mont almak istiyorsanız Deri Company sitesini ziyaret edebilir ve hakiki deri mont satın alabilirsiniz.

Yorum Ekle