Can Dündar Tutuklandı !

Black Friday: Yurtdışında Arkadaşı Olanlar Müjde
İkon Oluşturucu Ücretsiz
Paris Katliamı ve Farkındalık Dersleri
Usta Elektrikçi Ümraniye’de
Ziraat Mobil Uygulaması Rezilliği

Can Dündar basının özgürlüğünü belki de en çok savunan, göz önünde olan, yazdıklarıyla korkmuyorum, araştırmaları ile yılmıyorum imajını çok net bir şekilde veren dürüst, mert gazetecilerden. Aynı zamanda da 1989 yılında 32.Gün’ de çalışmaya başlayıp Mehmet Ali Birand’ ın çıraklığını yapmış, araştırmacı gazeteciliği bu ustadan öğrenmiş temiz insan. Tek derdi ülke, tek derdi Atatürk vizyonu olan dev bir yürek. Ne kazanıyor, ne kazanmıyor, nerede yaşıyor, nerelerde takılıyor gibi önemsiz anekdotlar beni ilgilendirmez. Bu adam okuyucuya, halka ne veriyor ne vermiyor o beni ilgilendirir. Can Dündar‘ ın tutuklanmasına sebebiyet veren olay neydi ? Türkmenlere gittiği iddia edilen MİT Tırları’ nın durdurulması sonucunda insani yardım adı altında o dönem ki mevcut hükumetin savaş tüccarlığı yapmasıydı. Onlarda ilaç var, battaniye var diyenlere inat onların kaldırıldığında ortaya çıkan ölüm vardı. Haberin detayını da hadi boş verelim. Bu ülke de basının özgür olduğunu dillerinden düşürmeyen bir Cumhurbaşkanı ve Başbakan ve onların havarileri var bunu hepimiz biliyoruz. Biz özgür bir ülkeyiz diye her yerde her fırsatta üzerine basa basa bağırıyorlar özgür olduğumuzun halk dışında sadece bunlar tarafından yapıldığı propagandalar var. Bunun dışında bakacak olursak paralel adı altına bi zamanlar omuz omuza yürüdüğü insanlar algı operasyonları ile içeri alma, yıldırma, siyasi baskılar ile bu ülke de ya benden olacaksın ya da yok olacaksın politikasını tıkır tıkır işleten hükumet yine aynı hükumet.

Can Dündar Olayı

Can Dündar‘ ın paralel yapı olarak bahsettikleri hatta FTÖ olarak terör örgütü fişlemesini yaptıkları kesim ile yakından uzaktan alakasının olmayacağı aşikar. Zamanında FTÖ dedikleri ile birlikte İlker Başbuğ başta olmak üzerine TSK’ yı tasfiye eden hükumet bu kez işi bir adım öteye götürüp paralel dediği kesimin yanında benden olmayanları da yok edelim politikasını uygulamaya koymuştur. Türkmenlere olan saldırılar sonrasında o tırları meşrulaştırmak için Can Dündar’ ın haberini yaptığı MİT Tırları olayını göstermiş ve o tırlar Türkmen Kardeşlerimize gidiyordu söylemlerinde bulunarak bi yerde kendini aklamıştır. Ama o dönemde konuşan Türkmenler kendilerine herhangi bir yardımın Türkiye tarafından yapılmadığını açık ve net bir şekilde söylemiş ve yetmemiş kendi havarilerinden olan Yasin Aktay, İbrahim Kalın, Tuğrul Türkeş Türkmenlere silah ya da herhangi bir yardımın gönderilmediğini itiraf etmiştir. Ancak siyasette, edebiyatta ve gündem değiştirme de usta olan kişinin sanatçılığını konuşturması üzerine olay Türkmenlere giden tırlar olarak kalmış ve böyle anılmıştır.

Ölüm Saçan Bir Ülke

Silah ölüm kelimesinin kardeşidir. Silah ölüm saçar her kim ve ne üzerinde kullanılırsa kullanılsın silahın yüzü soğuktur. Kimse o silahları verdiği kişilerden kullanmamasını bekleyemez silah kullanılmak için taşınır ve geri dönüşü olmayan sonuçlar doğurur. Bir ülkenin silah konusunda bir topluluğa lojistik destekte bulunması ne kadar kabul edilebilir bir olaydır. Sadece Türkiye’ nin Türkmenler için yaptığı bir olaydan bahsetmiyorum ölüm suçuna, katliama ortak olmak ne aşağılık bir suçtur. Rusya bugün Suriye’ ye ölüm destekçiliği yapıp Türkmenleri katlediyor, daha dün Amerika YPG güçlerine ölüm desteği verip tonlarca silah ve mühimmat desteği yaptı. Öldürmek bir suçtur biz önüne geçemedik umarım bir sonraki nesil önüne geçer.

 

Daha dün İlker Başbuğ olduk, Nedim Şener olduk, Ahmet Şık olduk

 

Basın ve ifade özgürlüğünün kalmadığı bu ülkede Can Dündar‘ a Erdem Gül’ e tahliye istiyoruz. Halkın bilgi alma hakkının açık ve net bir şekilde uygulanmış olduğu bir haber sebebiyle tutuklanan Can Dündar ve Erdem Gül… Kalmadığını sandığımız adaletin umarım küçük bir kırıntısı hala orada bir yerlerdedir.

YORUM

WORDPRESS: 0